banner isbank

Satranç Haberleri

Kastamonu'da Satranç Aday Hakemlik Kursu

Kastamonu ilinde 21-22-23 Kasım 2014 tarihlerinde Satranç Aday Hakemlik Kursu düzenlenecektir.

Kurs ile ilgili detaylı bilgilere  http://kastamonu.tsf.org.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kastamonu TSF İl Temsilcisi Halit ÖZDEN ile  0530 770 65 37 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

2014-15 Ereğli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası

ataturk 2014-15 Etkinlik Dönemi
Ereğli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası 1-2 Kasım 2014 tarihlerinde Cumhuriyet Halkevi'nde yapılacaktır.
Kategoriler ;
10 Yaş - Genel : 2004, 2005, 2006, 2007 doğumlular
14 Yaş - Genel : 2000, 2001, 2002, 2003 doğumlular
15 Yaş Üstü - Genel : 1999 ve öncesi doğumlular

35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre Sistemi oynanacak turnuvada kategorilerinde ilk üç dereceyi alan sporculara madalya verilecektir.

Turnuvanın başlangıç sıralamasında "Maksimum Rating" sistemi uygulanacaktır. Maksimum Rating, başlangıç sıralamasında sporcunun ELO ve UKD listelerindeki en yüksek puanını dikkate alan sıralama sistemidir.


1-2 Kasım 2014 tarihlerinde yurt genelinde yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvaları sebebi ile UKD listesi il temsilcilerine erken gönderilmiştir. Bu nedenle yarışmaya başvuru yapan sporcuların UKD bilgileri yarışma öncesi güncellenmiştir. Yarışmacılara duyurulur.

Yönerge  Görevli Hakemler

2014-15 Zonguldak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası

ataturk 2014-15 Etkinlik Dönemi
Zonguldak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası 25 - 26 Ekim 2014 tarihlerinde Gençlik Merkezi Lokali'nde yapıldı.
Kategoriler ; 
Minikler : 2005, 2006, 2007 doğumlular
Küçükler : 2003, 2004 doğumlular
Yıldızlar : 2001, 2002 doğumlular
Gençler ve Büyükler : 2000 ve öncesi doğumlular

35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre Sistemi oynanan turnuvada kategorilerinde ilk üç dereceyi alan sporculara madalya verildi.

Yönerge Görevli Hakemler


Minikler Çapraz Tablo Küçükler Çapraz Tablo
Yıldızlar Çapraz Tablo Gençler Çapraz Tablo

2014-15 Alaplı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası


ataturk 2014-15 Etkinlik Dönemi
Alaplı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası 25 - 26 Ekim 2014 tarihlerinde Alaplı MYO Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.
Kategoriler;
8 Yaş - Genel : 2006, 2007, 2008 doğumlular
10 Yaş - Genel : 2004, 2005 doğumlular
12 Yaş - Genel : 2002, 2003 doğumlular
15 Yaş - Genel : 1999, 2000, 2001 doğumlular
Gençler ve Büyükler : 1998 ve öncesi doğumlular
Bayanlar : Yaş sınırlaması yoktur
35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 6 tur İsviçre Sistemi oynanan turnuvada kategorilerinde ilk üç dereceyi alan sporculara madalya ve sürpriz ödüller verildi.
Yönerge Görevli Hakemler
08 Yaş - Genel 10 Yaş - Genel
1. Ömer SÖZER (Atatürk İlkokulu) 1. Meriç ÇELİK (Ereğli Özel Fatih Koleji)
2. Ahmet YORULMAZ (Özel Utku Koleji) 2. Kadir Efe YAMAN (Karşıyaka İlkokulu)
3. Efe Eren IŞIK (Erdemir İlkokulu) 3. Beytullah TÜRKOĞLU (Merkez Ortaokulu)
12 Yaş - Genel 15 Yaş - Genel
1. Kaan AKBAŞ (Atatürk Ortaokulu) 1. Fezail Can TOPAL (Merkez Ortaokulu)
2. Melih BAHADIR (Düzce Kültür Koleji) 2. Abdüssamed TURAN (Alaplı İHL)
3. Oktay ALDEMİR (Atatürk Ortaokulu) 3. Enes TÜRKOĞLU (Çatak Ortaokulu)
Gençler ve Büyükler - Genel Bayanlar
1. Murat YANIK (İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi) 1. Senanur ŞEN (Merkez Ortaokulu)
2. Serhan Berat ÖZDEMİR (Ereğli Özel Fatih Koleji) 2. Cansel TÜRKOĞLU (Alaplı İMKB Anadolu Lisesi)
3. Özgün SALUR (Ereğli Anadolu Lisesi) 3. Ebru TÜRKOĞLU (Çatak Ortaokulu)

2014-15 Çaycuma 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası

ataturk 2014-15 Etkinlik Dönemi
Çaycuma 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası 18-19 Ekim 2014 tarihlerinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Kategoriler ;
Küçükler : 2004, 2005, 2006, 2007 doğumlular
Yıldızlar : 2001, 2002, 2003 doğumlular
Gençler ve Büyükler : 2000 ve öncesi doğumlular

60 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre Sistemi oynanan turnuvada kategorilerinde ilk üç dereceyi alan sporculara madalya verildi.

Yönerge Görevli Hakemler


Küçükler Final Sıralama Yıldızlar Final Sıralama Gençler Final Sıralama


Küçükler
1. Enes ÖNCÜ  Barbaros Kutlutaş İlkokulu
2. Ege BAKICI İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu
3. Berra Elif ALTAY Bahçelievler İlkokulu
Yıldızlar
1. Deniz BAKICI Bahçeşehir Koleji
2. Atakan KÖKTÜRK Barbaros Kutlutaş Ortaokulu
3. Miray YILMAZ Barbaros Kutlutaş Ortaokulu
Gençler ve Büyükler
1. Seyhan BODUR Nihat Kantarcı Anadolu Lisesi
2. Onur KAVARACI Kimyager
3. Hakan CURA OYKA Çalışanı