banner isbank

Satranç Haberleri

2014-15 Kulüpler Şampiyonası İl Yarışmaları Kuzey Karma Grup Satranç Yarışması

2014-15 Kulüpler Şampiyonası İl Yarışmaları Kuzey Karma Grup adı altında, Bartın, Bolu, Sakarya ve Zonguldak illerinden 6 kulübün katılımı ile 23/24 Mayıs 2015 tarihlerinde ilimiz evsahipliğinde gerçekleşiyor.
Yarışma yeri : TED Zonguldak Koleji
YARIŞMAYA KATILAN KULÜPLER :
1. BARTIN ATA SU SPORLARI GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ     
2. BOLU REKREASYON EĞİTİM MERKEZİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ     
3. SAKARYA ANALİZ SATRANÇ SPOR KULÜBÜ     
4. ZONGULDAK SATRANÇ İHTİSAS SPOR KULÜBÜ     
5. EREĞLİ ERDEMİR SATRANÇ İHTİSAS SPOR KULÜBÜ     
6. TED ZONGULDAK KOLEJLİLER SPOR KULÜBÜ     
Kuzey Karma Grup Takım Listesi Görevli Hakemler


2014-2015 Kulüpler İl Yarışmaları Yönergesi
Yarışma Takvimi




Eşlendirme & Sonuç
Takım Eşlendirmeleri Tur 1 Tur 2 Tur 3 Tur 4 .........
Sıralama

2014-15 Etkinlik Dönemi Okul Sporları Satranç Yarışmaları Karabük Grup Yarışması

2014-15 Etkinlik Dönemi Okul Sporları Satranç Grup Yarışması'nda öğrencilerimiz Karabük'te yapılacak yarışmada ilimizi başarıyla temsil ettiler. okul spor

Yarışma, 16/19 Mayıs 2015 tarihlerinde Karabük Merkez Spor Salonu'nda yapıldı.  
Yarışma sonunda erkeklerde ilk 20, kızlarda ilk 10 sporcu 31 Mayıs/5 Haziran 2015 tarihleri arası Balıkesir/Burhaniye'de yapılacak olan Okullararası Türkiye Küçükler-Yıldızlar-Gençler Satranç Birinciliği'ne katılmaya hak kazandılar.

İlimiz Sporcularından Türkiye Birinciliği'ne katılmaya hak kazanan sporcular
Serhan Berat ÖZDEMİR - Küçük Erkekler 1. si Senanur ŞEN - Yıldız Kızlar 9. su
Mert SARSIK - Küçük Erkekler 2. si Cansel TÜRKOĞLU - Genç Kızlar 10.su
Kaan AKBAŞ - Küçük Erkekler 3. sü Özgün SALUR - Genç Erkekler 13. si
Murat YANIK - Genç Erkekler 3. sü Canberk AKBAŞ - Genç Erkekler 15. si
Meriç ÇELİK - Küçük Erkekler 4. sü Yusuf Onat YILMAZ - Yıldız Erkekler 16. sı
Çiğse GÜNTAY - Yıldız Kızlar 4. sü Fatih VATAN - Yıldız Erkekler 20. si
Dereceye giren ve Türkiye Birinciliği'ne katılmaya hak kazanan sporcularmızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ereğli Satranç Eğitim Merkezi Minik Ustalar Satranç Şenliği

Ereğli Satranç Eğitim Merkezi Minik Ustalar Satranç Şenliği 24 Mayıs 2015 tarihinde Ereğli Teknikerler Derneği'nde yapılacaktır. 
Kategoriler 
1. Kategori 2009 doğumlular (Kontenjan 60 sporcu)
2. Kategori 2010 doğumlular (Kontenjan 60 sporcu)
Yarışmaya katılan bütün sporculara madalya ve katılım belgesi verilecektir.
Katılım katkı payı 10 TL dir.
Yönerge

Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği 4. Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvası

 Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği 4. Uçurtma Şenliği Satranç Turnuvası 16/17 Mayıs 2015 tarihlerinde Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.  egitim sen
Kategoriler ;
08-10 Yaş - Genel 2005, 2006, 2007, 2008 doğumlular Final Sıralama
14 Yaş - Genel 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlular Final Sıralama
14 Yaş Üstü - Genel 2000 ve öncesi doğumlular Final Sıralama
Kızlar - Final Sıralama
35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre Sistemi oynanan yarışmada her kategoride ilk üç dereceye 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü yapılacak olan Uçurtma Şenliği'nde madalya verilecektir.
YÖNERGE Görevli Hakemler

2014-15 Etkinlik Dönemi 19 Mayıs Gençlik Haftası Satranç Turnuvası

  Zonguldak Genlik_ve_Spor_l_Mdrl 2014-2015 Etkinlik Dönemi
19 Mayıs Gençlik Haftası Satranç Turnuvası
9/10 Mayıs 2015 tarihlerinde yapıldı.
 Zonguldak Genlik_ve_Spor_l_Mdrl

Kategoriler  YÖNERGE
14 Yaş - Kızlar : 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlular Zonguldak
18 Yaş - Kızlar : 1997, 1998, 1999, 2000 doğumlular Çaycuma
14 Yaş - Genel : 2001, 2002, 2003, 2004 doğumlular 
14 Yaş Üstü - Genel : 2000 ve öncesi doğumlular
35 da + 30 sn/hamle oyun temposu ile 5 tur İsviçre Sistemi oynanan yarışmada her kategoride ilk üç dereceye madalya verildi.
MERKEZ ÇAYCUMA
14 Yaş Genel - Çapraz Tablo Kızlar - Çapraz Tablo
14 Yaş Üstü Genel - Çapraz Tablo 14 Yaş Genel - Çapraz Tablo
14 Yaş Üstü Genel - Çapraz Tablo